Eine besondere Art der Sprachförderung
                                 Eine besondere Art der Sprachförderung

To My

Nasz zespol to wyspecjalizowani nauczyciele z wieloletnim doswiadczeniem w nauczaniu dzieci, mlodziezy oraz osob doroslych.

mgr. Justyna Gajewska-Merkel

 

Właścicielka i założycielka Sprachland, absolwentka Uniwersytetu w Heidelbergu, metodyk szkoły, lektor języka niemieckiego, egzaminator języka polskiego.

Szołę Sprachland założyłam w 2016 roku. Powstała ona z mojego zamiłowania do języka niemieckiego, które pojawiło się już u mnie w czasie szkoły średniej a głównie w trakcie moich wakacyjnych wyjazdów do Niemiec i Austrii, gdzie poznawałam ten język w praktyce dnia codziennego.

 

Podczas studiów germanistyki w Polsce pojawiła się możliwość kontynuacji studiów na wydziale filologicznym oraz wydziale pedagogicznym na Universytecie w Heidelbergu, gdzie specjalizowałam się w nauczaniu języka niemieckiego jako obcego zarówno dorosłych jak i dzieci.   

Pracę  magisterską pisałam na temat „Medienkonsum bei Kindern und dessen Folgen auf die spatere Entwicklung”( konsumcja medialna i jej  skutki na rozwój dzieci). Celem mojej pracy było pytanie jak media ( głównie telewizja, komputer oraz smartfony)  wpływają na późniejszy rozwój dzieci.  

Na Uniwersytecie w Ulm przy boku Prof. Dr.Dr.Spitzer pracowałam nad  jednym z projektów edukacyjnych oraz poszerzałam swoją wiedzę z zakresu neurolingwistyki, kognitywistyki oraz bilinualizmu i tak powstała moja wielka pasja do uczenia dzieci dwujęzycznych. 

 

Podczas pracy na stanowisku lektora,  pojawiło się we mnie marzenie o założeniu własnej szkoły językowej specjalizującej  głównie w nauczaniu języka niemieckiego dla Polaków a wiem z własnego doświadczenia jak trudno jest żyć  w obcym państwie bez znajomości języka obcego.

 

Moim zródłem inspiracji przy tworzeniu oferty i programu kursów są własne doświadczenia jak również  praca z dziećmi oraz osobami dorosłymi. Poza tym, organizuję szereg innych kursów a kolejne już w planach.

 

Jestem również egzaminatorem języka polskiego.

 

Największą radość i satysfakcję, poza rodziną a jestem żoną oraz mamą dwójki dzieci 6-letniego syna i  3-letniej córki, sprawia mi pomaganie moim rodakom,  współpraca z innymi ludźmi , rozwijanie własnych umiejętności,  zadowolenie kursantów i uczniów, motywowanie ich do działania oraz dalszy rozwój szkoły.

 

Zapraszam do mojej szkoły i życzę wszelkiej pomyślności.

Z wyrazami szacunku

 

Justyna Gajewska-Merkel

Kontakt:

Sprachland

Am Ochsenhorn 14

68723 Plankstadt

Telefon: 06202 7608300

Mobil: 0176 47290768
Fax: 06202 4098248

E-Mail: kontakt@sprachland.com

Druckversion Druckversion | Sitemap
© Sprachland