Eine besondere Art der Sprachförderung
                                 Eine besondere Art der Sprachförderung

Język polski dla dzieci- zajęcia warsztatowe

Od jakiegoś czasu rodzice zadowoleni z efektów nauki swoich dzieci zachęcali nas do stworzenia warsztatów dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.

Bardzo zależało nam na tym, aby stworzyć program, który będzie połączeniem doskonałej zabawy z nauką języka polskiego.

Z radością informujemy, że udało nam się zrealizować ten cel i od lutego 2017 roku dzieci mogą wkroczyć w świat języka polskiego razem z nami!

W naszej szkole prowadzimy zajęcia dla dzieci już od czwartego roku życia. Zajęcia odbywają się w zróżnicowanej wiekowo grupie i nie są ze sobą tematycznie połączone.

Naszym celem jest zapewnienie dzieciom intensywnego i ciekawego kontaktu z językiem polskim, co pozwoli im w przyszłości na swobodne posługiwanie się tym językiem. Dzieci mówią na zajęciach tylko w języku polskim. Największy nacisk kładziemy na wykorzystanie języka w naturalnych sytuacjach życiowych, na doskonaleniu mowy polskiej, spontanicznym budowaniu zdań oraz zwiększaniu słownictwa.

 

Nasze zajęcia podzielone są na 3 części:

 

1. Nauka z tablicą interaktywną

Jest ona wykorzystywana do nauki w języku polski z wbudowanym programem multimedialnym. Stymuluje on rozwój intelektualny dziecka, rozwija spostrzegawczość i logiczne myślenie. Praca z tablicą interaktywną rozwija percepcję wzrokowo-słuchową, pozwala samodzielnie rozwiązywać zadania z natychmiastową oceną często w postaci dźwiękowej oraz wzrokowo-ruchowej np. trening manualny +poprzez rysowanie kształtów, wypełnianie kolorami, wzorami.

Nauka z tablicą interaktywną to zwiększenie zaangażowania dzieci w lekcje.

 

2. Warsztaty plastyczno-techniczne

W trakcie zajęć poznajemy rożne techniki plastyczne: rysowanie, lepienie i wycinanie. Stworzone prace dają dzieciom wiele zadowolenia i są źródłem radości. Zajęcia plastyczno– techniczne przyczyniają się również do zdobywania trwalszej wiedzy na temat otaczającego ich  świata.

Rysując sylwetki ludzi, roślin, zwierząt uczeń utrwala wiedzę na temat ich budowy i cech charakterystycznych.

Aktywność twórcza wpływa również na wyobraźnię, spostrzegawczość oraz pomysłowość dzieci. Stanowi doskonałą okazję do kształtowania i utrwalania kształtów, określania stosunków przestrzennych, rozróżniania barw oraz rozwoju koordynacji wzrokowo – słuchowo -ruchowej. Wycinanie, lepienie, rysowanie, malowanie i inne techniki plastyczne ćwiczą sprawność rąk. Poprzez ład i porządek w klasie, dbałość o narzędzia oraz materiały uczy się dzieci dobrej organizacji pracy.

 

3. Bajkoczytanie

Jest to czytanie i zachęcanie do czytania bajek w języku polskim. Starsze dzieci będą mogły tutaj wykorzystać swoje umiejętności i same czytać młodszym dzieciom bajki.

 

W Sprachland zajęcia w języku polskim odbywają się tylko w soboty od godz. 10-13.30.

 

Godziny od-do

Harmonogram zajęć      

09.30-10.15

Nauka z tablicą interaktywną

10.15-10.30

przerwa

10.30-12.00

Warsztaty plastyczno-techniczne

12.00-12.15

przerwa

12.15- 13.00

bajkoczytanie

 

Całe zajęcia odbywają się pod opieką nauczyciela, który czuwa nad bezpieczeństwem dzieci. Rodzice w zajęciach nie uczestniczą. Prosimy o wyposażenie dzieci w jedzenie i napoje. We wszystkie inne materiały edukacyjne zaopatruje szkoła.

 

Jak zapisać dziecko na kurs języka polskiego?

 

Aby zapisać dziecko na kurs wystarczy zadźwonić, napisać do nas E-Mail lub wypełnić zameldowanie.

 

Cennik:

Miesięczny koszt zajęć wynosi 90,- Euro.

Zajęcia prowadzone są powyżej trójki dzieci.

 

Serdecznie zapraszamy!

Kontakt:

Sprachland

Am Ochsenhorn 14

68723 Plankstadt

Telefon: 06202 7608300

Mobil: 0176 47290768
Fax: 06202 4098248

E-Mail: kontakt@sprachland.com

Druckversion Druckversion | Sitemap
© Sprachland